آموزش

آموزش 14 روش حل مشکل باز نشدن اینستاگرام اندروید و آیفون

شبکه اجتماعی Instagram یکی از محبوب ترین شبکه ها در دنیا است. گاهی اینستاگرام نیز دچار مشکل می شود ⚠️ و کاربران نمی توانند از آن استفاده کنند. این مشکلات به دلایل مختلفی رخ می دهد. در این مطلب از لینک 2 دانلودبه آموزش ۱۴ روش حل مشکل باز نشدن اینستاگرام اندروید و آیفون میپردازیم.

بررسی علت باز نشدن اینستاگرام

?How to Fix Insta­gram Not Work­ing, Load­ing or Crash­ing Issue

ممکن است به دلایل مختلف مشکلاتی برای اینستاگرام رخ دهد که نتوانید از آن استفاده کنید. این مشکلات به دلیل کند بودن اینترنت، خراب شدن سرور، آپدیت نبودن برنامه و… رخ می دهد. در این مطلب از لینک 2 دانلوددلایل باز نشدن اینستاگرام و روش های رفع این مشکلات را آموزش می دهیم. با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

نکته: ممکن است برخی مراحل یا نام ان ها در گوشی شما متفاوت باشد. در مجموع، مراحل مشابه هستند.

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام با ری استارت کردن

برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام یک بار گوشی خود را Restart کنید. بسیاری از مشکلات با همین روش ساده برطرف می شود.

حل مشکل باز نشدن اینستاگرام در آیفون و اندروید با نصب مجدد

برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام در آیفون و اندروید یک بار برنامه را حذف و دوباره نصب کنید. برای این کار اینستاگرام را در اپ استور یا گوگل پلی جستجو کنید. سپس روی آن بزنید. حال روی دکمه Uninstall بزنید. سپس گوشی خود را ری استارت کنید. حال دوباره به اپ استور یا گوگل پلی بروید. اینستاگرام را سرچ کنید و این بار روی Install یا Get بزنید.

روش دیگر برای اندروید این است که به Settings -> Apps & notifications بروید.

چرا اینستا باز نمیشه

روی See all apps بزنید.

چرا اینستا باز نمیشه

Instagram را پیدا کنید و روی آن بزنید.

چرا اینستا باز نمیشه

حال روی Uninstall بزنید تا برنامه حذف شود.

چرا اینستا باز نمیشه

حل مشکل وصل نشدن اینستاگرام با خاموش کردن وی پی ان

یکی از دلایل باز نشدن اینستاگرام روشن بودن وی پی ان است. گاهی روشن کردن این گونه برنامه‌ها و همچنین تغییر دهنده‌های آی پی موجب بروز اختلال در اینستاگرام می‌شود. این برنامه را خاموش کنید. سپس وارد اینستاگرام شوید.

حل مشکل باز نشدن اینستاگرام با فعال کردن Background Data

برای این که بتوانید اینستاگرام را لود کنید، نیاز به اینترنت دارید و اینترنت گوشی شما باید روشن باشد. برای چک کردن این بخش وارد تنظیمات شوید. سپس به Apps & notifications-> See all apps-> Instagram -> Mobile data & Wi-Fi بروید.

حل مشکل باز نشدن اینستاگرام

سپس Background data را روشن کنید.

چرا اینستا باز نمیشه؟ رفع مشکل با نصب نسخه قدیمی‌تر

مشکل باز نشدن اینستاگرام در اندروید را می‌توانید با نصب نسخه قدیم تر اینستاگرام برطرف کنید. گاهی برنامه را آپدیت می‌کنید و این آپدیت به جای حل مشکلات، موجب بروز اختلالات بیشتری می‌شود. می‌توانید نسخه قدیمی‌تر را از سایت APK Mirror دانلود کنید. وارد سایت شوید و instagram را جستجو کنید.

مشکل باز نشدن اینستاگرام

حال روی سربرگ Apps بزنید. سپس به دنبال Instagram by Instagram بگردید.

مشکل باز نشدن اینستاگرام

حال روی آخرین نسخه اینستاگرام بزنید. روی آن بزنید. سپس به پایین صفحه بروید و روی All Releases بزنید. حال بگردید و آخرین نسخه قبل از آپدیت را پیدا کنید.

نکته: نسخه‌های Alpha و Beta را دانلود نکنید.

مشکل باز نشدن اینستاگرام

روی آیکون دانلود جلوی آن بزنید. به نسخه اندروید نیز توجه کنید.

مشکل باز نشدن اینستاگرام

اگر نیاز به تایید مجوز برای نصب برنامه از سایر سایت‌ها است، مجوز لازم را بدهید. فایل دانلود شده در پوشه Downloads قرار دارد. روی آن بزنید.

مشکل باز نشدن اینستاگرام

سپس روی install بزنید.

حل مشکل باز نشدن اینستاگرام با چک کردن اینترنت

روش دیگر برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام این است که اینترنت خود را چک کنید. ممکن است مشکل از اینترنت باشد. اینترنت ضعیف نمی تواند فید اینستاگرام را لود کند. یک بار وای فای یا دیتا را خاموش کنید. پس از چند دقیقه روشن کنید. همچنین ممکن است بسته اینترنت شما تمام شده باشد. مرورگری را باز کنید و چیزی سرچ کنید. سرعت اینترنت را بررسی کنید. اگر اینترنت در مرورگر مشکلی ندارد، پس مشکل از چیز دیگری است.

اگر از مودم استفاده می کنید، یک بار آن را خاموش کنید. از برق بکشید. کمی صبر کنید. دوباره آن را به برق وصل و روشن کنید. حال وای فای گوشی را روشن کنید و وارد اینستاگرام شوید.

اگر از اینترنت دیتا استفاده می کنید، وارد تنظیمات گوشی شوید. سپس روی Network & internet بزنید. حال روی Mobile network بزنید. علامت جلوی Mobile data را روشن کنید. اگر خارج از کشور خود هستید، Roaming را روشن کنید. با این کار هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

حل مشکل باز نشدن اینستاگرام در آیفون و اندروید با پاک کردن کش

برای حل مشکل باز نشدن اینستاگرام در آیفون و اندروید می‌توانید کش برنامه را پاک کنید. البته در iOS نمی‌توانید این کار را انجام دهید. به جای آن، می‌توانید از قابلیت Offload استفاده کنید. با این کار دیتای اینستاگرام پس از حذف برنامه در گوشی باقی می‌ماند. پس وقتی برنامه را دوباره نصب کنید، اطلاعات باز می‌گردد. بنابراین، برای این که بتوانید اطلاعات را به صورت کامل پاک کنید، باید این قابلیت را فعال کنید.

به Settings -> General -> iPhone Storage بروید. سپس Instagram را پیدا کنید. روی آن بزنید. حال روی Offload App بزنید. سپس به اپ استور بروید و اینستاگرام را نصب کنید.

علت باز نشدن اینستاگرام

علت باز نشدن اینستاگرام

برای پاک کردن کش اینستاگرام در اندروید، به Settings -> Apps & notifications بروید.

علت باز نشدن اینستاگرام

سپس روی See all apps بزنید.

علت باز نشدن اینستاگرام

حال روی Instagram بزنید.

علت باز نشدن اینستاگرام

روی Storage & cache بزنید. سپس روی Clear data و Clear Cache بزنید.

علت باز نشدن اینستاگرام

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام با ریست کردن تنظیمات شبکه

برای رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام به این روش، وارد Settings شوید. سپس روی More بزنید.

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام

حال روی Reset Wi-Fi, mobile, and Bluetooth بزنید.

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام

در iOS وارد تنظیمات شوید. سپس به General بروید.

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام

حال روی Reset بزنید.

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام

سپس روی Reset Network Settings بزنید.

رفع مشکل باز نشدن اینستاگرام

علت باز نشدن اینستاگرام با وای فای و… چیست؟ حل مشکل با فعال کردن مجوز

برای حل مشکل باز نشدن اینستاگرام بخش مجوزها را چک کنید. وقتی برنامه‌ای را نصب می‌کنید، از شما خواسته می‌شود تا مجوز دسترسی به بخش‌های مختلف گوشی را بدهید. برخی از این مجوزها ضروری هستند و اگر آنان را تایید نکنید، برنامه نمی‌تواند به درستی کار کند. در اندروید به Settings -> Apps & notifications -> Instagram -> Permissions بروید. سپس روی بخش موردنظر بزنید و مجوزها را روشن کنید.

علت باز نشدن اینستاگرام با اینترنت گوشی

در iOS به Settings -> Instagram بروید. سپس مجوزها را روشن کنید.

علت باز نشدن اینستاگرام با اینترنت گوشی

علت باز نشدن اینستاگرام با اینترنت گوشی چیست؟

ممکن است علت باز نشدن اینستاگرام با اینترنت گوشی وجود مشکلی در سرور اینستاگرام باشد و هیچ ربطی به گوشی یا اینترنت شما نداشته باشد. برای این که بتوانید اخبار مربوط به چنین مشکلاتی را چک کنید، می‌توانید سایت Down Detector،  Is It Down? یا Outage Report را چک کنید. اگر مشکل سراسری باشد، در این سایت‌ها ثبت می‌شود.

علت باز نشدن اینستاگرام با اینترنت گوشی

همچنین می‌توانید اکانت توییتر اینستاگرام را هم چک کنید.

 رفع مشکل لود نشدن اینستاگرام با استفاده از دستگاهی دیگر

اگر مشکل لود نشدن اینستاگرام ربطی به اینترنت ندارد، می‌توانید آن را روی دستگاه دیگری امتحان کنید. پیشنهاد می‌کنیم از نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده کنید یا گوشی دیگری را بردارید و اکانت خود را رد آن چک کنید. سپس مشاهده کنید که آیا می‌توانید پست‌ها و استوری‌ها را ببینید یا نه.

حل مشکل لود نشدن اینستاگرام با آپدیت کردن سیستم عامل

روش دیگر برای رفع مشکل لود نشدن اینستاگارم این است که سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کنید. برای این کار به Settings بروید و سپس روی about phone بزنید.

مشکل لود نشدن اینستاگرام

حال روی System update بزنید. در صورت وجود آپدیت دکمه Update فعال می‌شود. روی آن بزنید تا به روزرسانی انجام شود.

مشکل لود نشدن اینستاگرام

حل مشکل باز نشدن اینستاگرام با غیرفعال کردن آنتی ویروس

گاهی روشن بودن آنتی ویروس موجب بروز اختلال و باز نشدن اینستاگرام می شود. زیرا آنتی ویروس برخی از برنامه‌ها را به عنوان تهدیدی برای گوشی شما تلقی می‌کند. برای همین اجازه باز شدن به آن نمی‌دهد. اگر انتی ویروس نصب کرده‌اید، آن را غیرفعال کنید. سپس وارد اینستاگرام شوید.

حل مشکل باز نشدن اینستاگرام در اندروید و آیفون با به روزرسانی برنامه

برای حل مشکل باز نشدن اینستاگرام در اندروید و آیفون می‌توانید برنامه را آپدیت کنید. اصولا با آپدیت برنامه مشکلات حل می‌شوند. برای این کار اینستاگرام را در اپ استور یا گوگل پلی جستجو کنید. سپس روی آن بزنید. حال روی Update بزنید.

مشکل باز نشدن اینستاگرام در آیفون

اگر اینستاگرام هنگ می کند و لگ دارد، مطلب آموزش ۱۲ روش رفع مشکل هنگ و لگ در اینستاگرام را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از لینک 2 دانلودروش های حل مشکل وصل نشدن اینستاگرام در اندروید و iOS را بررسی کردیم. شما از کدام روش برای حل این مشکل استفاده کردید؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا