آموزش

آموزش تصویری جدید ساخت نظرسنجی در اینستاگرام

 استوری اینستاگرام یک گزینه نظرسنجی 🤔 را ارائه می دهد که به شما یک ویژگی سرگرم کننده برای تعامل با فالوررهایتان را می دهد. ساخت نظرسنجی در اینستاگرام کاملا ساده است و قبلا شما تنها به دو پاسخ محدود بودید. اما بعد از بروزرسانی این شرکت این محدودیت برداشته شده است. اگر دوست دارید در استوری های خود نظرسنجی ایجاد کنید تا نظر مشتری های خود را در مورد محصولات و خدماتتان بدانید کافیست آموزش تصویری جدید ساخت نظرسنجی در اینستاگرام امروز لینک 2 دانلودرا دنبال کنید.

نحوه ایجاد نظرسنجی در اینستاگرام

How to Create Polls on Instagram

چه برای سرگرمی و چه برای فروش بیشتر خدمات و محصولات خود می توانید از ویژگی ایجاد نظرسنجی در استوری اینستاگرام برای تعامل با فالوورهای خود استفاده کنید. می توانید از یک سوال و دو پاسخ استفاده کنید و یا می توانید از آپدیت جدید برای ساخت نظرسنجی چند گزینه ای در اینستاگرام استفاده کنید. هنگامی که رای گیری تمام شد می توانید مشاهده کنید که فالوورهای شما به کدام گزینه رای داده اند و حتی می توانید مشاهده کنید که به هر گزینه چند نفر رای داده اند، دقیقا چه کسی به کدام گزینه رای داده است و اطلاعات را تفکیک کنید. بعد از جمع آوری پاسخ ها، می توانید نتایج را با فالوورهایتان به اشتراک بگذارید تا آنها از نتیجه اطلاع پیدا کنند.

ساخت نظرسنجی در اینستاگرام چگونه است؟

برای ساخت نظرسنجی اینستاگرام کافیست که اپلیکیشن را باز کنید. روی عکس پروفایل خود تپ کنید و بخش ایجاد استوری را با کشیدن انگشت به سمت راست باز کنید.

ساخت نظرسنجی در اینستاگرام چگونه است؟

بعد روی عکس تپ کنید یا یک ویدیو ضبط کنید. شما می توانید روی آیکن Aa تپ کنید

ساخت نظرسنجی در اینستاگرام چگونه است؟

یا روی آیکن استیکر مشخص شده در تصویر زیر ضربه بزنید.

ساخت نظرسنجی در اینستاگرام چگونه است؟

حالا روی Poll ضربه بزنید تا یک نظرسنجی جدید اینستاگرام ایجاد شود.

ساخت نظرسنجی در اینستاگرام چگونه است؟

با آخرین آپدیت اینستا شما محدود به دو پاسخ نخواهید بود و می توانید چندین گزینه به نظرسنجی اضافه کنید.

ساخت نظرسنجی در اینستاگرام چگونه است؟

بعد از اضافه کردن گزینه مورد نظر خود روی Done در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید. بعد از آن، روی دکمه Your story تپ کنید تا نظرسنجی به استوری اینستاگرام شما اضافه شود. بعد بازدیدکنندگان شما می توانند برای رای دادن به نظرسنجی روی گزینه مناسب تپ کنند.

ساخت نظرسنجی در اینستاگرام چگونه است؟

اگر علاوه بر ساخت نظرسنجی به ساخت فیلتر علاقمندید می توانید مطلب آموزش ساده ساخت افکت و فیلتر اینستاگرام را مطالعه کنید.

مشاهده نتایج نظرسنجی در اینستاگرام و به اشتراک گذاری آن

برای بررسی و به اشتراک گذاری نتایج نظرسنجی خود به عنوان یک استوری جداگانه، کافی است استوری اینستاگرام دارای نظرسنجی را باز کنید و انگشت خود را به سمت بالا بکشید. از منوی ظاهر شده روی Share results تپ کنید تا نتایج به عنوان یک استوری جدید نمایش داده شود.

مشاهده نتایج نظرسنجی در اینستاگرام و به اشتراک گذاری آن

از رابط ساخت استوری می توانید متن، برجسب و موارد دیگر را اضافه کنید. در نهایت روی دکمه Your Story تپ کنید تا نتایج به اشتراک گذاشته شوند.

طریقه نظرسنجی در اینستاگرام به صورت گروهی

قبل از اینکه مراحل ایجاد و اشتراک گذاری نظرسنجی در چت اینستاگرام را بررسی کنیم، ذکر این نکته ضروری است که گزینه نظرسنجی فقط در چت های گروهی و نه دایرکت های منفرد وجود دارد.

هر کدام از چت های گروهی اینستاگرام را که می خواهید باز کنید و روی آیکن استیکر در گوشه سمت راست پایین کادر گفتگو ضربه بزنید. از پنجره ظاهر شده روی Poll تپ کنید تا یک نظرسنجی اینستاگرام جدید در DM ایجاد کنید.

طریقه نظرسنجی در اینستاگرام به صورت گروهی

حالا کادرهای متنی را برای اضافه کردن سوال نظرسنجی را مشاهده خواهید کرد. بعد از اضافه کردن گزینه های نظرسنجی برای اشتراک گذاری آن دکمه Create Poll را انتخاب کنید. بعد از انتشار نظرسنجی، هر کسی در گفتگوی گروهی می تواند روی دکمه Vote ضربه بزند تا رای خود را بدهد.

طریقه نظرسنجی در اینستاگرام به صورت گروهی

گزینه های نظرسنجی را در یک پنجره مشاهده خواهید کرد. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و دکمه Submit را انتخاب کنید تا به نظرسنجی رای بدهید. لازم به کر است که می توانید به چندین گزینه رای دهید و هر کسی که در چت باشد می توانید گزینه های دیگری را به نظرسنجی اضافه کند.

طریقه نظرسنجی در اینستاگرام به صورت گروهی

برای مشاهده نتایج نظرسنجی در اینستاگرام کافیست روی گزینه Poll تپ کنید. لیستی از اعضایی که به یک گزینه خاص رای داده اند را مشاهده خواهید کرد.

طریقه نظرسنجی در اینستاگرام به صورت گروهی

برنامه آنلاین رای گیری در اینستاگرام Polls Go

اگر می خواهید نظرسنجی های ناشناسی را در اینستاگرام ایجاد کنید می توانید از سرویسی به نام Polls Go استفاده کنید. این برنامه به شما امکان می دهد نظرسنجی ایجاد کنید و لینکی را برای آن در استوری های یا پیام های خود به اشتراک بگذارید تا پاسخ ها را دریافت کنید. برای انجام این کار:

برای ایجاد یک نظرسنجی جدید در Polls Go، از وب سایت بازدید کنید، برای نظرسنجی نامی انتخاب کنید و روی Get Started کلیک کنید. در صفحه بعد Add your own question را انتخاب کنید تا یک نظرسنجی جدید شروع شود.

برنامه آنلاین رای گیری در اینستاگرام Polls Go

حالا باید سوال و پاسخ ها را در کادرهای متنی اضافه کنید. هنگامی که کارتان تمام شد روی Done adding questions ضربه بزنید و لینک را با استفاده از دکمه Copy link در صفحه بعد کپی کنید.

برنامه آنلاین رای گیری در اینستاگرام Polls Go

حالا می توانید لینک را به چت گروهی خود اضافه کنید و از اعضا بخواهید رای دهند. پاسخ دهندگان به صورت ناشناس باقی می مانند از این رو دیگران نمی دانند که شما به چه چیزی رای داده اید.

برنامه آنلاین رای گیری در اینستاگرام Polls Go

ایده هایی برای ساخت نظرسنجی در استوری اینستاگرام

شما می توانید به صورت خلاقانه ای از طریق رای گیری اینستاگرام با مخاطبان خود تعامل داشته باشید. در ادامه چند ایده برای شروع نظرسنجی اینستا آورده شده است:

گزینه ترجیحی شما کدام است؟

می توانید از نظرسنجی اسنیتاگرام برای ایجاد رای گیری هایی تحت عنوان کدام مورد را ترجیح می دهید استفاده کنید تا نظر مخاطبان خود را بدانید. به عنوان مثال می توانید سوال بپرسید که آیا ترجیح می دهید به گذشته سفر کنید یا آینده؟ پاسخ این نظرسنجی دو گزینه آینده و گذشته خواهد بود.

ایده هایی برای ساخت نظرسنجی در استوری اینستاگرام

گزینه مورد علاقه شما کدام است؟

شما می توانید از این نوع نظرسنجی برای پرسیدن ترجیحات فالوورهای خود استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید سوال کنید که فصل مورد علاقه شما کدام است؟ و نام فصل ها گزینه های شما باشند.

ایده هایی برای ساخت نظرسنجی در استوری اینستاگرام

تحقیقات بازار

اگر صاحب کسب و کار هستید می توانید از نظرسنجی های اینستاگرام برای تجزیه و تحلیل علایق کاربران به محصولات بعدی خود، استفاده کنید. این کار به سادگی با ایجاد یک نظرسنجی جدید، فهرست کردن محصولاتی که قصد عرضه آنها را دارید و درخواست از فالوورها برای رای دادن به محصول علاقه شان انجام می شود.

ایده هایی برای ساخت نظرسنجی در استوری اینستاگرام

آیا نظرسنجی چند گزینه ای در اینستاگرام وجود دارد؟

بله. همانطور که در بالا اشاره کردیم؛ شما می توانید نظرسنجی های چند گزینه ای را ایجاد، به چند مورد رای دهید و حتی هر شرکت کننده ای می تواند گزینه هایی را به نظرسنجی اضافه کند. شما حتی می توانید برای ساخت سوال چند گزینه ای با استیکر استوری اینستاگرام اقدام کنید.

آیا نظرسنجی جدید اینستاگرام به صورت ناشناس است؟

خیر نظرسنجی اینستاگرام به صورت ناشناس برگزار نمی شود و همه افراد گروه می توانند نتایج نظرسنجی و اینکه شما به چه کسانی رای داده اید را مشاهده کنند. با این وجود در این مطلب یک روش ناشناس ماندن در رای گیری ها را به شما آموزش دادیم که از یک برنامه جانبی استفاده می شد.

نظرات و پیشنهادات شما؟

نظرسنجی درصدی در اینستاگرام یکی از روش هایی است که از طریق آن می توانید از ترجیحات فالوورهای خود اطلاع پیدا کنید. درک و شناخت مخاطبان در زمینه تجاری می تواند به شما کمک کند تا مشتری خوبی داشته باشید و به فروش بیشتر خود کمک کنید. نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا