آموزش

آموزش 2 روش حذف موتور جستجو یاهو از گوگل کروم در کامپیوتر و گوشی

اگر از گوگل کروم استفاده می کنید، خودتان می‌ توانید تعیین کنید که موتور جستجوی پیشفرض آن چه باشد. اگر موتور جستجوی پیشفرض Google Chrome کامپیوتر یا گوشی شما Yahoo است، می‌توانید آن را تغییر بدهید و حذف کنید. ❌ در این مطلب از لینک 2 دانلودبه آموزش ۲ روش حذف موتور جستجو یاهو از گوگل کروم در کامپیوتر و گوشی میپردازیم.

نحوه حذف یاهو از کروم

?How to Remove Yahoo Search from Chrome

موتور جستجوی یاهو یکی از محبوب ترین و قانونی‌ ترین موتور های جستجو دنیا است. یاهو در رتبه چهارم و پس از گوگل، بینگ و بایدو قرار دارد. گاهی بدون خواست شما موتور جستجوی کروم از گوگل به یاهو تغییر پیدا می کنید. در این حالت شما می توانید موتور را تغییر دهید. در این مطلب از لینک 2 دانلودنجوه حذف یاهو از کروم را آموزش می دهیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

نحوه حذف موتور جستجوگر گوگل کروم کامپیوتر

برای تغییر موتور جستجو گوگل کروم کامپیوتر و حذف یاهو، ابتدا این مرورگر را باز کنید. سپس روی منوی سه نقطه‌ای در گوشه بالا و سمت راست کلیک کنید.

نحوه حذف یاهو از کروم

Settings را انتخاب کنید.

نحوه حذف یاهو از کروم

از سمت چپ روی Search Engine بزنید.

نحوه حذف یاهو از کروم

از سمت راست روی Manage Search Engines کلیک کنید.

تغییر موتور جستجو در کروم

صفحه Manage Search Engines باز خواهد شد. اگر Yahoo موتور جستجوی پیش فرض شما باشد، ابتدا باید آن را به موتور دیگری تغییر بدهید. از فهرست، موتور موردنظر خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، Google را انتخاب کنید. روی منوی سه نقطه‌ای کنار آن بزنید و گزینه Make Default را انتخاب کنید.

تغییر موتور جستجو در کروم

حال می‌توانید یاهو را حذف کنید. برای این کار روی منوی سه نقطه‌ای کنار آن کلیک کنید و سپس گزینه Remove From List را انتخاب کنید.

تغییر موتور جستجو در کروم

اگر در بخش Other Search Engines که در همین صفحه قرار دارد هم گزینه یاهو را مشاهده می‌کنید، روی منوی سه نقطه‌ای کنار آن کلیک کنید و سپس Remove From List را بزنید.

حال در بخش Search engine used in the address bar نیز موتور جستجوی موردنظر خود را انتخاب کنید.

حذف موتور جستجو یاهو از گوگل کروم

اگر مدام اعلان تبلیغات سایت های مختلف را دریافت می کنید، مطلب جلوگیری از نمایش تبلیغات سایت ها در مرورگر گوشی و کامپیوتر را مطالعه کنید.

نحوه تغییر موتور جستجو در کروم گوشی

در گوشی امکان حذف یا اضافه کردن موتور جستجو وجود ندارد. بلکه شما می‌توانید فقط موتور را تغییر دهید. برای این کار کروم را در گوشی خود باز کنید. سپس روی منوی سه نقطه‌ای بزنید. این منو در گوشه پایین و سمت راست آیفون قرار دارد. در اندروید نیز در گوشه سمت راست و بالای صفحه قرار دارد.

حذف موتور جستجو یاهو از گوگل کروم

حال روی Settings بزنید.

حذف موتور جستجو یاهو از گوگل کروم

سپس روی Search Engine بزنید.

حذف موتور جستجو یاهو از گوگل کروم

در صفحه Search Engine می‌توانید تمامی موتورهای جستجو را مشاهده کنید. یکی از موتورها را انتخاب کنید.

حذف موتور جستجو یاهو از گوگل کروم

اگر می خواهید بوک مارک کروم را حذف کنید، مطلب آموزش حذف بوک مارک در کروم در کامپیوتر و گوشی را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از لینک 2 دانلودنحوه تغییر موتور جستجو در کروم کامپیوتر و گوشی را آموزش دادیم. آیا موفق شدید موتور جستجوی گوگل کروم را تغییر دهید و یاهو را حذف کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا