آموزش

نشانه های هک شدن جیمیل چیست؟ بررسی علائم هک Gmail

کاربران جیمیل 📧 ممکن است اطلاعات مهم و زیادی را در اکانت خود داشته باشد. شبکه های اجتماعی، سایت ها، حساب های بانکی و… را به آن متصل کرده باشند. این اهمیت موجب می شود تا هکرها بخواهند به آن نفوذ کنند. در این مطلب از لینک 2 دانلودبه توضیح نشانه های هک شدن جیمیل چیست و بررسی علائم هک Gmail میپردازیم.

چگونه بفهمیم ایمیل جیمیل ما هک شده یا نه؟

?How to Check If Your Gmail Account Has Been Hacked

اگر اکانت Gmail شما هک شودف با توجه به علائمی می توانید متوجه شوید که این اتفاق افتاده است یا خیر. در این مطلب از لینک 2 دانلودروش های شناسایی علائم هک شدن Gmail را آموزش می دهیم. با ادامه این مطلب ما را همراهی کنید.

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل: عوض شدن رمز

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل

یکی از نشانه های هک شدن Gmail عوض شدن رمز است. اگر خودتان رمز را عوض نکرده اید و متوجه تغییر آن شده اید، قطعا جیمیل شما هک شده است. اصولا رمز را عوض نمی کنند زیرا این گونه صاحب اکانت در همان ابتدای کار متوجه هک شدن نخواهد شد.

نشانه هک جیمیل: دریافت هشدار امنیتی از جانب گوگل

اگر کسی تلاش کند وارد اکانت شما شود و آن را هک کند، معمولا گوگل هشدار امنیتی برای شما ارسال خواهد کرد. وقتی فردی بخواهد از یک دستگاه و آی پی دیگر وارد اکانت شما شود، جیمیل می تواند به سادگی آن را تشخیص دهد. البته همیشه این هشدار ارسال نمی شود. همچنین ممکن است پیام هشدار را فرد صاحب اکانت نخواند و هکر آن را فورا پاک کند.

علائم هک شدن جیمیل: وارد شدن به اکانت

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل

هر زمان که فردی بخواهد وارد اکانت شما شود، دستگاه و آدرس آی پی آن ضبط می شود. شما می توانید فهرستی از دستگاه هایی را که جیمیل شما را باز کرده اند، مشاهده کنید. این دستگاه ها در بخش Last account activity قرار دارند و با کلیک روی Details می توانید اطلاعات بیشتری را مشاهده کنید. حتی اگر هشداری دریافت نکردید، خوب است که هر از گاهی این بخش را چک کنید و در صورت وجود دستگاهی مشکوک آن را حذف و پیگیری کنید.

علائم هک شدن ایمیل: تغییر تنظیمات امنیتی

یکی دیگر از نشانه‌ها این است که هکر تنظیمات امنیتی اکانت شما را دستکاری می کند. مثلا ایمیل ریکاوری را تغییر می دهند. این گونه در صورت تغییر دادن رمز توسط شما می توانند دوباره وارد اکانت شوند.

نشانه هک شدن جیمیل: وجود ایمیل های ناشناس

معمولا اکانت های ایمیل برای ارسال ایمیل هک می شوند. ممکن است از ایمیل هک شده برای ارسال اسپم به هزاران نفر استفاده شود. این امر موجب می شود تا گوگل حساب شما را مسدود کند و به خاطر فعالیت های مشکوک دیگر نتوانید از حساب خود استفاده کنید.

همچنین ممکن است از آن برای برقراری ارتباط و جلب اعتماد و اخاذی از مخاطبین کاربر استفاده شود و هکر به جای صاحب اکانت اطلاعات یا پول درخواست کند.

نشانه هک جیمیل: وجود ایمیل تغییر رمز در Inbox یا Trash

ممکن است شبکه های اجتماعی، حساب بانکی و… شما به اکانت جیمیل متصل باشد. در این حالت اگر کسی بخواهد وارد این موارد شود، ایمیل برای شما ارسال می شود که فردی قصد ورود به شبکه اجتماعی و… شما را داشته است. آیا آن فرد خود شما بودید؟

نشانه های هک شدن جیمیل: هک شدن سایر سرویس‌ها

اگر شبکه های اجتماعی، حساب بانکی و… شما نیز هک شده است، به احتمال زیاد اکانت جیمیل شما هم هک شده است. اگر متوجه فعالیت های مشکوکی در این موارد شدید، حتما اکانت جیمیل خود را هم چک کنید.

هک شدن Gmail: دریافت ایمیل توسط مخاطبان شما

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل

هکرها از اکانت ایمیل دزدیده شده برای ارسال ایمیل استفاده میکنند. ممکن است مخاطبان شما ایمیلی از جانب شما دریافت کنند که شما در آن درخواست پول کرده اید. اگر ایمیل هایی در پاسخ به ایمیلی دریافت کرده اید که خودتان ارسال نکرده اید، به هک شدن حساب خود شک کنید.

برای دانستن نکات مهم درباره جیمیل و یاهو، مطلب نکات و ترفند های کاربردی سرویس جیمیل و یاهو میل را مطالعه کنید.

چگونه بفهمیم چه کسانی به جیمیل ما وصل هستند؟ چک کردن تنظیمات اکانت

سعی کنید وارد اکانت خود شوید.

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل

روی تصویر پروفایل خود در گوشه سمت راست و بالا بزنید.

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل

My Account را انتخاب کنید.

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل

روی Sign-in & security کلیک کنید.

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل

روی Device activity & notifications کلیک کنید.

نشانه های هک شدن ایمیل جیمیل

روی Review events در بخش Recent security events کلیک کنید. در اینجا می توانید فعایلت های ۲۸ روز اخیر را مشاهده کنید.

علائم هک شدن ایمیل

حال به عقب برگردید.

علائم هک شدن ایمیل

روی Review events در بخش Recently used devices بزنید.

علائم هک شدن ایمیل

اگر چیزی مشاهده کردید که کار شما نبود، روی Secure your account بزنید.

علائم هک شدن ایمیل

حال بهتر است فورا رمز خود را عوض کنید. برای این کار دوباره به Sign-in and security بروید. روی Password & sign-in method بزنید.

علائم هک شدن ایمیل

روی Password بزنید.

علائم هک شدن ایمیل

رمز کنونی خود را وارد کنید.

علائم هک شدن ایمیل

حال در بخش new password رمز جدید را وارد کنید.

علائم هک شدن ایمیل

روی Change password بزنید.

علائم هک شدن ایمیل

حال برای ورود به اکانت خود باید رمز جدید را وارد کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مطلب از لینک 2 دانلودعلائم هک شدن Gmail را بررسی کردیم. شما کدام نشانه را مشاهده کردید؟ لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا