آموزش

خرید ارزان و سریع بیمه بدنه تارا با عیدی 500 هزارتومانی ۱۴۰۱

بیمه بدنه تارا اجباری نیست؛ اما با توجه به اینکه این مدل خودرو بسیار جدید است و هنوز قطعات آن در کشور به راحتی پیدا نمی‌شود و قیمت بالایی هم دارد، از این رو، داشتن بیمه بدنه تارا برای کاهش خسارت‌ها در تصادف و در صورت مقصر بودن، مالک خودرو باید تمامی هزینه‌ها را از جیب خودش بپردازد. در صورتی که بیمه بدنه داشته ‌باشد، می‌تواند مخارج مربوط به تعمیرات را بدون دغدغه جبران کند. به این نکته مهم دقت داشته‌باشید که قیمت خودروی تارا حدود ۵۰۰ میلیون تومان است. وقتی خودرویی چنین قیمتی داشته باشد، پس هزینه خرید و بازسازی قطعات آسیب دیده، بیشتر از بقیه خودروها خواهد بود. از طرف دیگر، پایان سال معمولا برای ما با درگیری‌ها و شلوغی بسیاری همراه است. در این روزها حجم کار‎ها افزایش یافته و این باعث کمبود وقت و بی ‌برنامگی در انجام فعالیت‌ها می‌شود. حال اگر اعتبار بیمه‌نامه خودرو نیز به پایان رسیده باشد و نیاز به تمدید بیمه شخص ثالث و بدنه  باشد دغدغه‌ای به به دغدغه‌های پایان سال اضافه می‌شود! در چنین شرایطی بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی برای استفاده بهینه از زمان جهت انجام به موقع فعالیت‌ها هستند.

استفاده از سامانه‌های اینترنتی در این روزها به افراد کمک می‌کند تا فعالیت‌های روزمره خود را با سرعت بیشتری انجام دهنده و به طور بهینه از زمان خود استفاده کنند. خرید بیمه بدنه تارا نیز از این قاعده مستثنی نیست و این روزها کمتر کسی به صورت حضوری بیمه اتومبیل خود را خریداری می‌کند. در خرید اینترنتی بیمه تمامی کارها بسیار سریع‌تر پیش خواهد رفت و شما در مدت زمان کوتاهی می‌توانید قیمت بیمه را استعلام گرفته و ضمن مقایسه شرایط قیمتی شرکت‌های مختلف بهترین بیمه را خریداری کنید. اگر می خواهید از بهترین فرصت خرید بیمه بدنه با ارزان ترین قیمت با برخورداری از تخفیف ویژه استفاده کنید،در ادامه با ما همراه باشید.

بیمه بدنه تارا چیست؟

با اینکه بیمه بدنه برای خودروی تارا اختیاری است؛ اما به دلیل جدید بودن این بیمه در کشور و کمبود و گرانی قطعات ، کنار بیمه شخص ثالث برای خودروها از اهمیت بالایی برخوردار شده است. این بیمه خودرو،  خسارت‌های مالی به بدنه اتومبیل تارا را تا سقف معین در بیمه‌نامه جبران خواهد کرد. مالک خودرو با خرید بیمه بدنه تارا ، بخش اعظم پرداخت خسارات ایجاد شده برای خودرو را به شرکت بیمه محول خواهد کرد.

پوشش های بیمه بدنه تارا

پوشش‌های بیمه بدنه تارا به دو نوع اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. نوع اصلی در بیمه‌نامه اولیه قرار دارند و نوع اضافی را باید خود بیمه‌گزار و با توجه به شرایط خود، آن‌ها را اضافه کند. البته برای اضافه کردن هر یک، باید حق بیمه را پرداخت کند.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر است:

 • خسارات ناشی از تصادف با اجسام ثابت یا متحرک
 • خسارات‌ ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار به بدنه خودروی تارا
 • خسارت‌های ناشی از سرقت خودرو و آسیب وارد شده به آن در هنگام سرقت (بعد از ۶۰ روز پرداختی خسارت انجام خواهد شد.)
 • خسارات ناشی از نجات یا انتقال خودروی آسیب دیده
 • خسارات وارد شده به باتری و لاستیک (تا ۵۰% قیمت نو)

جبران خسارات ناشی از سیل و بلایای طبیعی با بیمه بدنه

پوشش‌های اضافی بیمه بدنه تارا شامل موارد زیر است:

 • خسارت‌های ناشی از بلایای طبیعی سیل، زلزله و طوفان
 • خسارت‌های ناشی از پاشیده شدن موارد شیمیایی، اسیدی و رنگ به بدنه تارا
 • خسارات ناشی از شکستن شیشه خودرو بر اثر حادثه
 • خسارت‌های ناشی از سرقت لوازم و قطعات غیراصلی تارا (به این نوع سرقت درجا می گویند. با توجه به افزایش سرقت وسایل درونی تا خود خودرو، اضافه کردن این بیمه نامه توصیه می شود.)
 • خسارت‌های ناشی از زمان بلااستفاده بودن
 • خسارات ناشی از کشیدن شدن میخ روی سطح بدنه

باید گفت که اضافه کردن این‌ها بر اساس درخواست خود مالک تارا خواهد بود که البته نیاز به پرداخت حق بیمه اضافی است. با توجه به اینکه تارا جزو خودروهای جدید است، از این رو توصیه می‌شود که حتما پوشش های اضافی را به بیمه نامه خود اضافه کند. قیمت هر یک از این پوشش ها متفاوت است و البته تعدادی از آن‌ها را فقط بعضی از شرکت‌های بیمه عرضه می‌کنند.

بعضی خسارت ها تحت پوشش بیمه بدنه تارا نیستند و بیمه‌گر تعهدی برای پرداخت خسارت به بیمه گزار را نخواهد داشت. شامل موارد زیر است:

 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم
 • خسارات وارد شده از انفجارهای هسته‌ای
 • خسارت‌های وارد شده عمدی به بدنه وانت
 • خسارات ناشی از گریز از مأموران نیروی انتظامی (جز سرقت خودرو)
 • خسارات ناشی مصرف مواد یا مست بودن توسط راننده
 • خسارت‌های ناشی از بکسل کردن
 • خسارات ناشی از اتصال وسایل و دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی به بدنه وانت
 • خسارات ناشی از حمل بار غیرمجاز

دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو

خسارت وارد به بدنه خودرو می‌تواند کلی یا جزئی باشد. اگر خودرو خسارت غیرقابل جبرانی را متحمل شود، مثلا خودرو دزدیده شده و تا ۶۰ روز پیدا نشود، ارزش بازیافت احتمالی و کسورات بیمه‌نامه کسر شده و هزینه متعارف نجات و حمل خودرو به آن اضافه می‌شود. البته به شرطی که از کل سرمایه بیمه شده بیشتر نباشد. بیمه‌گر ارزش بازیافتی خودرو را تعیین می‌کند. در صورت عدم پذیرش بیمه‌گذار، بیمه گر با کسر فرانشیز بیمه و سایر کسورات معین و افزودن هزینه‌های متعارف نجات و حمل خودرو ، مالک آن شناخته می‌شود. شرکت بیمه باقی مانده مبلغ را به بیمه‌گذار مسترد می‌نماید. قرارداد بیمه‌نامه بدنه مربوطه ملغی اعلام خواهم شد. باقی حق بیمه باقی مانده تا سررسید به بیمه‌گذار پرداخت می شود.

نوع و کاربری خودرو از عومل موثر بر قیمت بیمه بدنه است.

عوامل موثر بر قیمت بیمه بدنه تارا

مؤلفه‌هایی متفاوتی بر قیمت بیمه بدنه تارا تاثیرگذار هستند. هر یک از این مؤلفه‌ها می‌تواند درافزایش یا کاهش قیمت بیمه بدنه تارا اثر خاصی داشته باشند. این عوامل شامل موارد زیر هستند:

 • نوع و مدل خودروی تارا یکی از عواملی است که باعث تغییر قیمت بیمه بدنه آن خواهد شد.
 • سال ساخت دیگر عامل مهمی است که می تواند تاثیرگذار بر قیمت بیمه بدنه تارا باشد. البته از آنجا که خودروی تارا جدید و مدل ۱۴۰۰ است، بیمه گزار از این رو تخفیف بیشتری می توان از این مورد دریافت کند.
 • تخفیف عدم دریافت خسارت (اگر بیمه گزار در طول مدت بیمه‌نامه خود تصادف نکند و همچنین خسارتی را از شرکت بیمه گر دریافت نکند، برای او تخفیف بیمه بدنه در نظر گرفته خواهد شد. فقط به دلیل اجباری نبودن این بیمه، جریمه دیرکرد وجود ندارد.)
 • خودروی تارا صفر است؛ اما اگر بیمه گزار تا سه ماه بعد از تاریخ ترخیص، اقدام به خرید بیمه بدنه کند، برای او تخفیف خودروی صفر در نظر گرفته خواهد شد.
 • هر یک از پوشش های اضافی که بیمه گزار انتخاب کند، مبلغی به تناسب به بیمه بدنه اضافه خواهد شد.
 • تعداد سیلندر
 • تخفیف پرداخت نقدی
 • شرایط شرکت بیمه‌گر در خصوص فروش بیمه‌نامه
 • ارزش روز خودرو

شما می‌توانید برای خرید ارزان ترین بیمه بدنه با بیشترین تخفیفات برای انواع خودرو به لینک زیر مراجعه نمایید:
https://bimeh.com/carbody

خرید آنلاین بیمه بدنه از بیمه دات کام

خرید بیمه بدنه تارا با تخفیفات عیدانه  از بیمه دات کام

پس تا الاَن دیگر باید متوجه اهمیت بیمه بدنه تارا شده باشید. با داشتن این بیمه‌نامه، دیگر نگران هزینه تعمیر بدنه و آسیب‌های وارد شده نخواهید بود. شما می‌توانید همین حالا و در کمترین زمان بیمه بدنه تارا از سایت بیمه دات کام خریداری کنید. بیمه دات کام، سامانه آنلاین فروش انواع بیمه به ویژه بیمه‌های خودرو و بدنه است. با انتخاب و پرداخت آنلاین حق بیمه، بیمه نامه شما در سریع‌ترین زمان صادر شده و جهت هماهنگی بازدید، کارشناسان بیمه دات کام با شما تماس خواهند گرفت. بیمه دات کام، سامانه استعلام و خرید بیمه، برای رفاه حال خریداران در روزهای پایانی سال در نظر دارد تا سقف ۵۰۰ هزار تومان، برای خرید انواع بیمه خودرو از جمله بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث به خریداران بیمه، تخفیف دهد. کافیست هنگام خرید کد  bimeh500 را وارد نمایید تا از این هدیه و عیدی بیمه دات کام، بهره‌مند شوید. همچنین اگر سوالی هم داشتید می توانید با شماره شرکت ۰۲۱۴۳۷۲ تماس بگیرید.

/ پایان رپورتاژ

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و لینک 2 دانلودهیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا